OBLIČEJOVÁ JÓGA MI ŽIVOT HLAVNĚ ZJEMNILA

Obličejová jóga je nejpřirozenější metoda omlazení obličeje. Pokud toužíte po mladistvějším vzhledu, je to cesta přímo pro Vás. Já jsem se v obličejové józe také našla a zjistila jsem, že pomocí cviků dokáži změnit svůj výraz tváře, zvednout si lícní kosti, odstranit dvojitou bradu, rozzářit svou pleť a užívat si chvíle sama se sebou. Mohu jen s radostí šířit dále mezi ženy, které chtějí na sobě pracovat a vypadat mladší přirozenou cestou.

Přesně jak to říká Zuzka Ondrisová: „ Omládněte bez skalpelu a botoxu“. Zuzka je lektorka a školitelka obličejové jógy, zakladatelka FACE YOGA Institute®. Přirozenou metodou omlazení tváře se zabývá od roku 2013. Jejími kurzy už prošlo více než 3 000 žen v České republice a na Slovensku.

Na Zuzčiných kurzech byl i můj dnešní host.  Krásná a úspěšná žena Iva Blažejová, maminka dvou malých dětí, která kromě své práce, kde pomáhá lidem s investicemi a finančním poradenstvím, se pustila do lektorského kurzu obličejové jógy a nyní již má své vlastní kurzy obličejové jógy, tato práce ji baví a naplňuje tak, že věří, že v budoucnu se ji bude věnovat na plný úvazek. Můžete přihlásit na její kurzy >>> zde <<<. 

 

 

Moje seznámení s Ivkou

Seznámila jsem se s Ivkou díky Zuzce Ondrisové, jelikož Zuzka pořádá různé setkání a zoomy, bohužel nyní vše pouze online, kde se můžeme všechny vzdělávat, dozvídat se zajímavé informace o kosmetice Larens nebo si jen tak povídat o svých zkušenostech. Ivča je velmi výrazná a pilná žena, které na sobě neustále pracuje, i když je plně zaneprázdněná od rána do noci, chtěla jsem ukázat, že když se žena rozhodně pro něco, co chce její srdce, má to smysl a vždy se vše nakonec přizpůsobí snu, který má, proto se nebojte začít s čímkoliv, co vás baví a co máte rády. Věřte mi, má to smysl si jít za svým snem a být šťastná.

 

Ivi, proč ses rozhodla pro obličejovou jógu? Jaký byl ten prvotní impulz?

 

Fotka.:))))  Totiž, vždy som mala rada starostlivosť o seba. Len akosi popri deťoch mi na seba nezostával čas. A zrazu som si na jednej fotke (tej v zelených šatách) všimla, že už nevyzerám tak, ako si myslím, že vyzerám. Neviem, či mi rozumieš :-). Každý máme o sebe nejakú predstavu. Ale na tej fotke bola nejaká zostarnutá pani.

 

Bola som z toho veľmi smutná, až vydesená. A vtedy som si povedala „dosť, musím so sebou niečo začať robiť“. A do toho som v našom štúdiu, kam chodím na jogu, objavila kurz tvárovej jogy so Zuzkou Ondrisovou.

 

„Ivča před cvičením obličejové jógy (fotka v zelených šatech vlevo) a

 Ivča po 1 roce cvičení obličejové jógy (fotka v růžových šatech vpravo).“

 

Jak ti obličejová jóga ovlivnila tvůj život?

 

Tvárová joga mi život hlavne zjemnila. Už základný kurz bol veľmi príjemný, kľudný, plný starostlivosti o seba. A ten pocit z neho som si pripomínala každým tým domácim cvičením a masážou. Vznikol mi z toho príjemný rituál, kedy si vyhradím čas iba pre seba a venujem sa sebe. Každým tým cvičením mi cviky išli lepšie a lepšie a každou masážou sa mi tvár pekne uvoľňovala. Malo to okamžitý účinok na mojom výraze, aj na mojej nálade.

 

Tvárová joga ma nadchla natoľko, že keď som uvidela možnosť urobiť si lektorský kurz, tak som najskôr pocítila také to šteklenie v bruchu :-) a veľmi som ho chcela absolvovať. Veľmi sa mi páčila myšlienka, že sa takejto príjemnej činnosti môžem venovať aj pravidelne a hlavne učiť to ďalšie ženy. Pretože hlavnou myšlienkou pre mňa je – „Žena, staraj sa o seba, dopraj si, rozmaznávaj sa“.  V dnešnej dobe máme veľmi veľa toho, čo robíme, čo sa od nás očakáva. Niekedy mám pocit, že sa to ani nezmestí do jedného dňa. O to dôležitejšie je „dobíjať si baterky“ niečím iba mojim. 

 

„Tvárová joga ma nadchla natoľko,

že keď som uvidela možnosť urobiť si lektorský kurz,

tak som najskôr pocítila také to šteklenie v bruchu.“

  

Co by jsi doporučila ženám, které o obličejové józe přemýšlejí?

 

Som toho názoru, že keď o niečom premýšľam, jediná možnosť, ako zistím, či je to pre mňa dobré, je, že si to vyskúšam.  Je dobré vypočuť si aj skúsenosti iných, ale každý sme iný. Každý to máme inak. Čo inému zaberá, mne nemusí, ale aj naopak.

 

Pretože hlavnou myšlienkou pre mňa je:

„Žena, staraj sa o seba, dopraj si, rozmaznávaj sa.“

 

 

Jak rychle jsi na sobě viděla výsledky?

 

Po pár týždňoch cvičenia (cca 20 minút denne) sa mi zdvihli líčka a o ďalších pár týždňov aj kontúry tváre – to je to, čo ma trápilo predtým najviac. A neskôr som si všimla, že sa mi zdvihli aj horné viečka, akoby sa mi otvoril pohľad. To ma veľmi potešilo.

 

Myslím, že nie je až tak správne zamerať sa na ten výsledok a netrpezlivo očakávať, kedy sa dostaví. Aj keď pre niekoho je to asi hnací motor. Lepšie je obľúbiť si to cvičenie a masáž, tú činnosť pre seba a výsledok príde. Určite! A je ešte viditeľnejší, ako pri cvičení so svalmi na tele. 

 

„Dbám na dostatok vody, spánku a na psychickú pohodu.“

  

Jakou kosmetiku používáš?

 

Vyskúšala som si rôzne značky kozmetík. Postupne som prechádzala na stále prírodnejšie zloženia, až som si začala kozmetiku sama vyrábať. Čiže úplne prírodné zloženie. Bola som z toho nadšená. No vďaka tvárovej joge som spoznala kozmeceutiká Larens. Najskôr som  si myslela, že to nemôže byť lepšie ako 100% prírodná kozmetika vyrobená mojimi vlastnými rukami. Ale oslovilo ma to prírodné nastavenie značky Larens, ktoré sa dokonale dopĺňa s vedou, a tiež použitie biopeptidov. Toto už ja nedokážem.

 

A tak som niektoré produkty vyskúšala. Veľmi ma prekvapilo ich ľahučké zloženie a rýchle vstrebávanie do pleti. Dokonca pri maske Bio Renew Tissue Mask aj okamžite viditeľný efekt. Naozaj tí vedci vyvinuli špičkové a účinné produkty, o čom ma presvedčili aj články, ako tieto výrobky pomáhajú v lekárstve pri liečení rán alebo pri náhrade spálenej kože.

 

„Je potrebné vážiť si samu seba.

Ako by sme mohli chcieť,

aby si nás vážili iní,

 keď si nevážime samy seba?“

  

Máš svých TOP 5 zásad v péči o pleť? 

  1. Ráno v posteli, ešte pred tým, ako otvorím oči, si dám rannú rozcvičku tváre.
  2. Každé ráno aj večer si vyčistím (prípadne odlíčim) tvár a prestriekam Biopeptidovým sérom –bez neho si neviem ani deň predstaviť, nanesiem krém (prípadne sérum a krém).
  3. Počas dňa si zacvičím zopár cvikov z tvárovej jogy a premasírujem tvár.
  4. Ak nestihnem masáž spolu s cvikmi, tak si ju vychutnám večer pred spaním. Striedam ručnú masáž s rôznymi pomôckami, ako sú banky, face-roller, gua sha a podobne.
  5. Dbám na dostatok vody, spánku a na psychickú pohodu.

 

„Počas dňa si zacvičím zopár cvikov z tvárovej jogy a 

premasírujem tvár.“

 

Ivi, doplňuješ do těla vitamíny a minerály, které prospívají pleti, aby byla stále napnutá?

 

Áno, vitamíny dopĺňam, pretože vekom sa nám prestáva tvoriť kolagén a kyselina hyalúrónová, naši  verní pomocníci s krásnou pleťou. A nielen s pleťou ale aj s kĺbmi, kosťami, tkanivami celkovo. Preto si doprajem kolagén v čo najprírodnejšej forme – či už kolagénove biopeptidové drinky, ktoré som objavila popri Larensu v sekcii výživa (Nutrivi), alebo tabletkovú formu kolagénu, od spoločnosti Vitage. Spolu s kolagénom si dopĺňam kyselinu hyalúrónovú od Vitage. Ale všetko samozrejme s prestávkami. 

 

Jak svou pleť rozmazluješ?

 

Moje obľúbené sú masáže. Najradšej mám, keď si môžem masáž vychutnať napríklad v kozmetickom salóne. Ale výhodou tvárovej jogy je, že si viem dopriať masáž aj sama, a to aj každý deň. Veľmi mi to pomáha odbúrať napätie z tváre, uvoľniť sa, ukľudniť. Preto rada vymýšľam nové masáže aj do Online Clubu s Ivkou, aby si aj ostatné ženy takto pomohli a užili.

 

A raz do týždňa si doprajem také moje domáce SPA. Patrí k tomu píling, kvalitné sérum alebo maska, prípadne dlhšia masáž, alebo si celú tvár prebankujem silikónovou bankou. Ale ja považujem za rozmaznanie pleti aj to, keď si každý deň doprajem zopár cvikov a masáž.

 

„Výhodou tvárovej jogy je,

 že si viem dopriať masáž aj sama,

a to aj každý deň.“

  

Máš nějaké životní motto?

 

Všimla som si, že sa mi životné mottá menia podľa toho, v akej fáze života sa nachádzam. Práve teraz sa učím žiť podľa motta „v mojom živote som na prvom mieste ja, potom môj partner, a až potom naše deti“. Dnes to býva trochu pomiešané, sama som s tým mala problém. Keď sa o niečom rozhodujem, spomeniem si na toto poradie a hneď viem odpoveď :-). Učím to aj ženy na mojich kurzoch. Nie je to sebecké, to vôbec. Je potrebné vážiť si samu seba. Ako by sme mohli chcieť, aby si nás vážili iní, keď si nevážime samy seba? 

  

Kde čerpáš energii a inspiraci?

 

Ja som taký kľudný človek, takže ma nabíjajú veci ako jin joga, meditácia, príroda, pekné chvíle s rodinou, maľujem mandalky, a práve som si dopriala aj kurz spevu a tanca. Samozrejme, že niekedy treba aj vzrušujúce zážitky, ako výlety a stretnutia s priateľmi, čo mi v tejto dobe veľmi chýba.

 

Rada sa inšpirujem inými ľuďmi, veľa vecí si rada sama vyskúšam. Často ma inšpirujú aj moje klientky. Na internete toho dnes tiež veľa nachádzam a rada to zakomponujem do mojich zostáv cvičenia v Online Clube s Ivkou, alebo aj v Základných a Pokročilých kurzoch. Niekedy sa stane, že ma inšpirujú aj moje deti. Majú skvelé nápady, ktoré my dospelí nemáme, kvôli našim limitom myslenia. Páči sa mi, že táto práca je tvorivá, že si každý z nás môžeme nájsť ten svoj vlastný smer, tvoriť tak niečo originálne, to, čo nás vystihuje.  

 

„V mojom živote som na prvom mieste ja,

potom môj partner, a až potom naše deti.“

  

Co by jsi chtěla našim čtenářkám vzkázat?

 

Milé ženy, pozastavte sa hneď teraz, popremýšľajte, čo Vás v živote baví. Čo ste ako malé dievčatká robili rady. A dajte si za úlohu, že 3 takéto činnosti začnete robiť aj teraz. Ak Vás nič také nenapadá, tak začnite hľadať, čo by Vás bavilo. Teraz je dobrá príležitosť, kedy je všetko online, a teda aj bližšie k nám. Vieme si skôr na to nájsť čas. Treba sa dobíjať. A možno práve tvárová joga je jednou z tých činností, ktoré Vám budú robiť radosť. Vyskúšajte to :-).

Ivi, děkuji za milý a velice inspirativní rozhovor. Přeji ti, abys dále rozvíjela vše, co tě baví a inspiruje, jelikož to je přesně to, co každá z nás má dělat. Možná Vám Ivka dala brouka do hlavy ? :-)

 

Pokud Vás Ivka namotivovala a inspirovala k činu :-) , určitě Vás budou zajímat další informace o této úžasné ženě:  

Zuzka Ondrisová s Ivkou udělala krásný rozhovor, můžete si ho pustit >>> zde <<<.

Ivka pořádá kurzy obličejové jógy, více informací >>> zde <<<.

Nyní má Ivka AKCI : Když si zakoupení její základní kurz, získáte 1 měsíc Online Clubu ZDARMA. Více o této akci  >>>> zde <<<.

Online Club s Ivkou - pravidelné cvičení a sestavy v archívu, více informací o možnosti koupit si členství, najdete >>> zde <<<. 

Ivka je aktivní i na sociálních sítích, najdete ji na Instagramu Facebooku.

 

 

Těším se na Vaše zprávy, vzkazy, emaily, dělají mi velkou radost :-)

Pavla

Další články


Pavla Skolil - autorka blogu Shop More Beauty

Věřím, že nejcennější energií je energie z přírody, její kouzelná moc dokázala po staletí léčit a dodávat lidskému tělu, co potřebovalo.

Neexistovaly antibiotika, neexistovaly léky a přesto se dokázalo lidské tělo uzdravovat.

Chci Vám ukázat, že vše se vším souvisí, je to naše společná cesta k vnitřní a vnější kráse!

 

"Moji vášní je zdravý životní styl a přirozené metody pro omlazení pleti!"

  

Myšlenka Shop More Beauty

FB komunita More Beauty by Pavla 

Rozhovor